Trasa nr 4 (40 km)
Bełchatów, Domiechowice, Zalesna, Wolan Mikorska, Parzno, Wolna Kruszyńska, Podwody, Kolonia Powody, Jezioro Wizytka, Adamów, Anastazówek, Anastazów, Józefów, Marianka, Kałduny, Zawady, Bełchatów.
Trasa nr 4 (40 km.)

Z Bełchatowa wyjeżdżamy ulicą Czapliniecką (duży ruch!) w kierunku północno-zachodnim. Na pierwszym skrzyżowaniu przy ogródkach działkowych skręcamy w lewo, w kierunku Parzna. Po około 2 km skręcamy w prawo do miejscowości Zalesna (przy trasie stoi drogowskaz). We wsi, przez skrzyżo­wanie jedziemy prosto. Dojeżdżamy do Woli Mikorskiej i drogi woje­wódzkiej nr 484 w kierunku Zelowa. Skręcamy w lewo, wjeżdżamy na trasę. Po kilkuset metrach za sklepem na łuku drogi skręcamy w lewo. Po około 4 km dojeżdżamy do cmentarza w Parznie. Zaraz po minięciu go skręcamy w prawo. Droga wiedzie lekko z górki. Po przejechaniu kilkuset metrów musimy zjechać z drogi asfaltowej i wjechać do lasu (zjeżdżamy na łuku drogi jadąc prosto). Droga latem może być częściowo zapiaszczona i będziemy zmuszeni prowadzić rower.

Kierując się cały czas prosto, leśną drogą około 2 km, dojeżdżamy do asfaltu i jedziemy nadal prosto. Po prawej stronie możemy zauważyć miejskie wysypisko śmieci, sukcesywnie rekultywowane. Dotarliśmy do Woli Kruszyńskiej. Po raz kolejny przeci­namy trasę Bełchatów - Zelów (zjechaliśmy z niej wcześniej w Woli Mikorskiej) w miejscowości Podwody. Jedziemy prosto, mijając Kolonię Podwody. Na samym końcu wsi po lewej stronie mijamy Jezioro Wizytka. Trzymając się kierunku południowo - wschodniego i wschod­niego, dojeżdżamy do Anastazowa. Kolejnymi punktami na trasie naszej wycieczki będą osada Józefów oraz wieś Marianka - tutaj na skrzyżowaniu skręcamy najpierw w lewo, a następnie po kilkunastu metrach w prawo. Droga zaprowadzi nas do Kałdunów. Jadąc w kierunku wschodnim, po kilkuset metrach jazdy dotrzemy do trasy łódzkiej (droga 485). Skręcamy w prawo i po przejechaniu około 5 km, m.in. przez wieś Zawady, dotrzemy do Bełchatowa.

Warto przystanąć i zobaczyć: kościół w Parznie, wysypisko w Woli Kruszyńskiej, Jezioro Wizytka

Reklama:
filtry kieszeniowe Polecamy filtry kieszeniowe oraz kasetowe firmy BITEKO Polska Sp. z o.o.
Reklama:

Właścicielem witryny internetowej naszbelchatow.pl jest F.H.U. RPNET (www.rpnet.com.pl).Fotografie przedstawione na stronie naszbelchatow.pl wykonane są przez Kamila Sabaturskiego, którego specjalnością są zdjęcia reportażowe, plenerowe oraz na potrzeby stron www.