Trasa nr 3 (30 km)
Bełchatów, Domiechowice, Ławy, Mikorzyce, Apolinów, Rożniatowice, Wola Rożniatowska, Kącik, Bukowie DOlne, Suchcice, Pólko, Kolonia Kanada, Dobrzelów, Bełchatów.
Trasa nr 3 (30 km.)

Wyjeżdżając z Bełchatowa powinniśmy ulicą Czapliniecką jechać w stronę Zelowa. W Domiechowicach warto zwrócić uwagę na zabytkowy zespół parkowo - pałacowy po lewej stronie (opis: Atrakcje turystyczne - dworki). Po prawej stronie miniemy znaną w Bełchatowie hodowlę owczarka niemieckiego, a po lewej wytwórnię wina. Zjeżdżamy z górki, by po około 800 metrach przy kapliczce skręcić w prawo. Dojeżdżamy do wsi Ławy. Na skrzyżowaniu skręcamy w lewo (sklep spożywczy). Jadąc prosto, miniemy Józefów, Mikorzyce i Apolinów. Dojeżdżamy do Rożniatowic, skręcamy w pra­wo. Po około 300 m, po prawej stronie mijamy sklep spożywczy słynący w okolicy z lokalnych specjałów wędliniarskich i jesteś­my już na tzw. "Trakcie Napole­ońskim" (drogą tą w 1812 roku na wschód maszerowała Armia Francuska cesarza Napoleona). We wsi Kącik dojeżdżamy do skrzyżowania z trasą Łódź - Bełchatów. Przez skrzyżowanie jedziemy prosto. Mijamy Bukowie Dolne. Po lewej stronie, tuż za wsią możemy odwiedzić stary, murowany dwór (opis: Atrakcje turystyczne - dworki).
Jadąc dalej, dojeżdżamy do Suchcic, gdzie możemy obejrzeć jedyny w swoim rodzaju drewniany kościół (opis: Atrakcje turystyczne - kościoły). Wyjeżdżamy przepiękną aleją drzew usytuowaną na wprost głównego wejścia do kościoła. Po około 200 metrach skręcamy w lewo. Jedziemy prosto, mijamy miejscowość Pólko i dojeżdżamy do trasy Bełchatów - Piotrków Trybunalski. Skręcając w prawo przez Dobrzelów wracamy do Bełchatowa - na trasie duży ruch! Przy wjeździe do Dobrzelowa, kilkaset metrów za stacją benzynową, po lewej stronie, można odwiedzić stary dwór położony malowniczo w parku nad stawami (opis: Atrakcje turystyczne - dworki).

Warto przystanąć i zobaczyć: dworek w Domiechowicach, Trakt Napoleoński, dworek w Bukowej, kościół w Suchcicach, dworek w Dobrzelowie.

Reklama:
filtry kieszeniowe Polecamy filtry kieszeniowe oraz kasetowe firmy BITEKO Polska Sp. z o.o.
Reklama:

Właścicielem witryny internetowej naszbelchatow.pl jest F.H.U. RPNET (www.rpnet.com.pl).Fotografie przedstawione na stronie naszbelchatow.pl wykonane są przez Kamila Sabaturskiego, którego specjalnością są zdjęcia reportażowe, plenerowe oraz na potrzeby stron www.