Trasa nr 1 (45 km)
Bełchatów, Dobrzelów, Parasolka, Bukowie Górne, Bukowie Dolne, Kazimierzów, Drużbice, Rawicz, Góra Krzemieniec, Jezioro Krzemieniec, Dziewuliny, Boryszów, Stary Krzepczów, Gadki, Wdowin Kolonia, Emilianów, Stefanów, Suchcice, Mzurki, Huta, Wielopole, Dobrzelów, Bełchatów.
Trasa nr 1 (45 km.)

Z Bełchatowa wyjeż­dżamy w kierunku Dobrzelowa (duży ruch samochodowy!). W Dobrzelowie za zakrętem, przed stacją paliw skręcamy w lewo. Jedziemy polną drogą. Mijamy wieś Parasolka i wjeż­dżamy na drogę otoczoną lasem. Kierujemy się cały czas na północ. Po około 8 km dojeżdżamy do Bukowia Górnego. Przecinamy wieś, jadąc prosto i po około 2 km dojeżdżamy do Bukowia Dolnego oraz asfaltowej drogi. Skręcamy najpierw w lewo, a po kilkuset metrach w prawo - kierunek Kazimierzów. Po dojechaniu do wsi skręcamy w lewo i dojeżdżamy do trasy Bełchatów - Łódź (duży ruch!). Kierujemy się nią na północ.

Docieramy do Drużbic. Warto zatrzymać się tutaj na dłużej i zwiedzić kościół zlokalizowany przy samej trasie. Dalej mijamy Gręboszów i po około 2 km ujrzymy znak drogowy "Rawicz". Skręcamy w prawo, opuszczając niebezpieczną trasę łódzką. Po około 3-4 km docieramy do rozwidlenia drogi. Wybieramy trasę w prawo. Po przeje­chaniu kolejnego kilometra docieramy do Góry i Jeziora Krzemieniec. Pojawią się z prawej strony. Jadąc tą samą drogą dotrzemy do Dziewulin i ośrodka wczasowego Bełchatowskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego. W sezonie letnim jest tu bar i można się wykąpać w nie zawsze czystym jeziorku. Wstęp na teren ośrodka jest płatny.

Jadąc dalej, miniemy samą wieś, gdzie niestety kończy się asfalt. Powinniśmy wtedy skręcić w prawo - na południe. Dalej powinniśmy kierować się zgodnie ze znakami drogowymi z nazwą Boryszów. Zachowując kierunek południowy dotrzemy do wsi Stary Krzepczów, a z niej do wsi o "radośnie" brzmiącej nazwie Gadki - tu warto odwiedzić gospodarstwo agroturystyczne "Rybaczówka". Po drodze miniemy wieś Pasieka. Za Gadkami skręcamy w prawo i asfaltową drogą dojeżdżamy do kolejnej wsi - Wdowin Kolonia. Tu skręcamy na południe i przez Emilianów dojeż­dżamy do Stefanowa, a następnie Suchcic - tu możemy zwiedzić drewniany kościół (opis: Atrakcje turystyczne - kościoły). W Suchcicach skręcamy w lewo, na wschód i asfaltową trasą dojeżdżamy do Mzurek. Można tu zobaczyć duży, murowany budynek o charakterystycznym czterospadowym dachu, gdzie mieścił się niemiecki punkt graniczny z okresu II wojny światowej, między terenami przyłączonymi do Rzeszy (m.in. Bełchatów) a Generalnym Gubernatorstwem. Z Mzurek (skręcamy w prawo) drogą krajową nr 8 przez Hutę, Wielopole i Dobrzelów wracamy do Bełchatowa.

Warto przystanąć i zobaczyć: kościół w Drużbicach, "Dziewuliny", "Rybaczówka", kościół w Suchcicach.

Reklama:
filtry kieszeniowe Polecamy filtry kieszeniowe oraz kasetowe firmy BITEKO Polska Sp. z o.o.
Reklama:

Właścicielem witryny internetowej naszbelchatow.pl jest F.H.U. RPNET (www.rpnet.com.pl).Fotografie przedstawione na stronie naszbelchatow.pl wykonane są przez Kamila Sabaturskiego, którego specjalnością są zdjęcia reportażowe, plenerowe oraz na potrzeby stron www.