Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny
Kościół pw. Narodzenia Najświętrzej Marii Panny

Rzymsko-katolicki, pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny, 1731r. późnobarokowy, murowany. Nawa i prezbiterium. Dach dwuspadowy. Wieża zakończona hełmem. Ołtarz z połowy XVIII w., "cudowny" obraz Matki Boskiej w bocznym ołtarzu, późnobarokowe rzeźby drewniane z XVIII w.
Pod ołtarzem znajduje się krypta z prochami fundatorów, Zofii i Mikołaja Kowalewskich, Rychlowskich i rodziny Kaczkowskich.
W sąsiedztwie budynek poklasztorny murowany z I połowy XVIII w. O.O. Franciszkanów, obecnie plebania. Usytuowany przy ul. Kościuszki 2.

Kościół w Grocholicach (M. Bełchatów)
Kościół w Grocholicach (M. Bełchatów)
Kościół w Grocholicach (M. Bełchatów)

Rzymsko-katolicki, pw. Wszystkich Świętych, XV w., przebudowany w latach 1898-1908, murowany, neogotycki. Fundowany przez arcybiskupa gnieźnieńskiego Wincentego z Czarnkowa. Usytuowany na Rynku Grocholickim.
Park przykościelny z XIV w. Ołtarz w stylu barokowym z rzeźbami z XVII w., Chrzcielnica kamienna z XVII w., trzy figury św. Doroty, św. Katarzyny, św. Marii Magdaleny - drewniane, gotyckie z XIV w. wmontowane w ambonę. Najstarsza parafia w Bełchatowie, erygowana w 1230r.

Reklama:
filtry kieszeniowe Polecamy filtry kieszeniowe oraz kasetowe firmy BITEKO Polska Sp. z o.o.
Reklama:

Właścicielem witryny internetowej naszbelchatow.pl jest F.H.U. RPNET (www.rpnet.com.pl).Fotografie przedstawione na stronie naszbelchatow.pl wykonane są przez Kamila Sabaturskiego, którego specjalnością są zdjęcia reportażowe, plenerowe oraz na potrzeby stron www.