Opis terenu.

Powiat bełchatowski to wymarzone miejsce wycieczek rowerowych. Zróżnicowanie terenu, dobry układ bocznych i tere­nowych dróg z dala od spalin, wspaniałe kompleksy lasów i mnogość zbiorników wodnych dają rowerzyście możliwość spokojnego wypoczynku z dala od zatłoczonego miasta. Załoga Rowerowa "Zgrzyt" z Bełchatowa opracowała 26 tras rowerowych, aby zachęcić Państwa do czynnego wypoczynku. Nawet niedoświadczony rowerzysta może wybrać się na niektóre z nich.

W okolicy Bełchatowa można znaleźć piękne leśne tereny, pokryte siecią dróg terenowych, piaszczyste pagórki, rozległe łąki - suche i podmokłe, obszary silnie uprzemysłowione, leśne jeziora i wielkie sztuczne zbiorniki z dobrze zorganizowaną i bezpieczną bazą turystyczną. Kolorytu dodają powiatowi także przepiękne zabytki - drewniane kościoły, uroczo położone dworki, leśne zapomniane cmentarze oraz miejsca pamięci głównie z obu wojen światowych. Cenny jest, jak sądzimy, zebrany przez Wydział Promocji w Starostwie opis zabytków i innych atrakcji turystycznych w powiecie. Nasze opracowanie ułatwi z pewnością wizytę w tych miejscach, umili turystykę rowerową o każdej porze roku.

W tym dziale będziemy prezentować trasy rowerowe wraz z mapką i opisem (dział w trakcie przygotowywania).

Dział powstaje przy współpracy i dzięki uprzejmości Maćka Kuszneruka, Zgrzyt Bełchatów - www.zgrzyt.cba.pl.

Reklama:
filtry kieszeniowe Polecamy filtry kieszeniowe oraz kasetowe firmy BITEKO Polska Sp. z o.o.
Reklama:

Właścicielem witryny internetowej naszbelchatow.pl jest F.H.U. RPNET (www.rpnet.com.pl).Fotografie przedstawione na stronie naszbelchatow.pl wykonane są przez Kamila Sabaturskiego, którego specjalnością są zdjęcia reportażowe, plenerowe oraz na potrzeby stron www.