Galeria Bawełnianka

Nowoczesne serce Bełchatowa

Dzięki nowej galerii handlowo-rozrywkowej o powierzchni 35 tys. metrów kwadratowych, centrum Bełchatowa stanie się bezpiecznym i atrakcyjnym miejscem do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. „Galeria Bawełnianka”, której stworzenie będzie kosztować ok. 100 mln euro, będzie jedną z największych tego rodzaju inwestycji w regionie.

Budowa galerii, zlokalizowanej u zbiegu ulic Sienkiewicza, Krótkiej, Bawełnianej i Pabianickiej ruszy w 2010 roku. Obiekt stanie się integralnym elementem programu rewitalizacji centrum miasta. Założeniem architektów jest stworzenie tętniącego życiem miejsca o charakterze rodzinnym, odpowiedniego do spotkań, zabawy i zakupów w wyjątkowej atmosferze. Nowoczesną architekturę obiektu będą podkreślać wysokiej jakości materiały – stal i szkło. Po zmroku, dodatkowe wrażenia wizualne zapewni atrakcyjne oświetlenie, nadające konstrukcji futurystyczny charakter.Ok. 5 tys. metrów kwadratowych powierzchni zajmie kompleks kinowo-rozrywkowy. Wśród planowanych atrakcji znajduje się m.in. nowoczesny kompleks 4-5 sal kinowych, dyskoteka, kręgielnia, fitness, kawiarnie i restauracje. Na klientów będzie czekać 150 butików i sklepów, a także delikatesy. Na terenie galerii powstanie bezpłatny parking na 800 miejsc.W realizację inwestycji będzie zaangażowanych ok. 100 firm  – liderów w swoich branżach. Szacuje się, że przy realizacji projektu zatrudnienie znajdzie ok. 3 tys. osób. Po zakończeniu budowy, dzięki Galerii powstanie ok. 1,5 tys. miejsc pracy.

Bawełnianka dla miasta

Centrum miasta zyska nowe, przyjazne oblicze. Galeria będzie nowoczesną inwestycją na europejskim poziomie. Krzysztof Włuka, Prezes Bawełnianki Spółki z o.o.: - Mamy nadzieję, że Galeria Bawełnianka stanie się ulubionym miejscem rodzinnych wycieczek, dlatego poza samymi sklepami planujemy liczne atrakcje dla wszystkich pokoleń. Dzieci będą mogły korzystać ze specjalnie przygotowanego placu zabaw.

Teren, na którym ma powstać Galeria Bawełnianka jest obecnie jedną z bardziej zaniedbanych i niebezpiecznych stref w mieście. Budowa centrum odmieni charakter tego miejsca dzięki zainstalowaniu monitoringu, oświetlenia oraz wynajęciu agencji ochrony. Rezultatem powstania „Galerii Bawełnianka” będzie ożywienie przyległych terenów i ulic. Krzysztof Włuka: - Taki efekt jest naturalnym następstwem uruchomienia tego typu obiektów. Doskonałym przykładem może być wybudowanie poznańskiego Starego Browaru. Jego obecność tchnęła nowe życie w ul. Półwiejską – niegdyś zapomnianą ulicę, teraz najważniejszy deptak w mieście, który stał się mekką małych butików, pubów i zakładów usługowych.

Wizytówka miasta

Nowoczesna sztuka, rzeźbiarstwo, malarstwo i fotografia znajdą w Bawełniance swój dom. W centrum zlokalizowane będą wystawy czasowe i trwałe, które będą obrazować nie tylko bogatą przeszłość zakładów bawełnianych, ale także trendy w nowoczesnej sztuce. Lokalni artyści będą mogli zaprezentować się w Bawełniance. W ten sposób Galeria stanie się nową wizytówką dla miasta, ukazując jego inną twarz, zaangażowaną w rozwój kultury i sztuki.

Galeria Bawełnianka w liczbach:

Powierzchnia brutto: ~ 50 000m2
Powierzchnia handlowa netto:  ~ 35 000m2
Kondygnacje:  2
Przewidywana liczba sklepów:  ~ 150
Parking:  ~ 800 darmowych miejsc
Miejsca pracy:  ~ 1 500
Inwestor:  Bawełnianka Spółka z o.o. (w pełni polski kapitał)
Architekt:  Biuro Projektów Architektonicznych Sp z o.o. (z Katowic)
 Architekci: Jan Pallado i Aleksander Skupin
Komercjalizacja:  Cushman & Wakefield Polska Sp. z o.o.

<< powrót do aktualności

Reklama:
filtry kieszeniowe Polecamy filtry kieszeniowe oraz kasetowe firmy BITEKO Polska Sp. z o.o.
Reklama:

Właścicielem witryny internetowej naszbelchatow.pl jest F.H.U. RPNET (www.rpnet.com.pl).Fotografie przedstawione na stronie naszbelchatow.pl wykonane są przez Kamila Sabaturskiego, którego specjalnością są zdjęcia reportażowe, plenerowe oraz na potrzeby stron www.