W jakiej cenie kupimy dom w Bełchatowie?

Najtańszy dom w Bełchatowie kupimy już za 99 tys. zł – tak wynika z danych portalu nieruchomości Oferty.net. Z kolei na najdroższy dom musielibyśmy wydać aż 4 mln zł. Przeciętna cena w mieście wynosi 598 tys. zł i 2,7 tys. zł za metr kwadratowy.

 

Najtańszy domek na bełchatowskim rynku znajdziemy wśród budynków o powierzchni nieprzekraczającej 100 m². Jest to przedwojenny dom z drewna, oferowany razem z budynkiem gospodarczym i studnią. Niska cena wynika ze złego stanu, spowodowanego zaawansowanym wiekiem, oraz z położenia pod miastem, a nie z niewielkiego metrażu – najdroższe domy w tym przedziale wielkościowym wycenione są na 400 tys. zł i są to najmniejsze domki w Bełchatowie, o powierzchni około 60 m², za to usytuowane w samym centrum miasta.

 

Jeśli szukamy odrobinę większego domu, o metrażu od 101 do 150 m², będziemy mieć nie tylko większy wybór, lecz także niższą cenę za metr kwadratowy – 3 tys. zł przy 3,2 tys. zł w poprzedniej grupie. Najdroższe budynki to klasyczne domy jednorodzinne, w bardzo dobrym stanie, stojące w centrum Bełchatowa lub na osiedlu podobnych im budynków wolnostojących. Najtańsze domy zlokalizowane są pod miastem, podobnie jak w poprzedniej grupie, w dodatku część z nich oferowana jest w stanie surowym. Rozpiętość cen jest tu dość niewielka: od ok. 200 tys. zł do 550 tys. zł przy średniej 378 tys. zł.  

Jak podaje portal  Oferty.net, budynki o wielkości 151-200 m² stanowią największą grupę ofert na bełchatowskim rynku wtórnym. Ogłoszenia te są dość różnorodne – znajdziemy tu i budynki w stanie surowym, i starannie wykończone i zaaranżowane; wolnostojące i bliźniaki, a także domy z  możliwością przystosowania do prowadzenia działalności gospodarczej. Stawki kształtują się tu od 260 tys. zł do 700 tys. zł.

Budynki o powierzchni od 201 m² do 300 m² odznaczają się bardzo dużą rozpiętością cen: od 350 tys. zł do 1,5 mln zł. Nie musimy się jednak obawiać – najwyższa stawka to wyjątek, gdyż pozostałe kończą się na kwocie dwa razy mniejszej – 750 tys. zł. Jeśli jednak nasze finanse pozwalają na kupno najwyżej wycenionego domu w tej grupie, być może warto rozważyć taką opcję – staniemy się wtedy właścicielami nowoczesnej rezydencji o wysokim standardzie, zbudowanej z ekologicznych materiałów, pozwalających oszczędzać ciepło, wyposażonej dodatkowo w takie udogodnienia, jak Internet doprowadzony do wszystkich pokoi lub monitoring. Średnia cena w tej kategorii to 633 tys. zł i 2,6 tys. zł za metr kwadratowy.  

Przyglądając się bełchatowskiemu rynkowi wtórnemu, nie możemy przegapić też gmachów większych niż 301 m². Niemal co do jednego są to luksusowe posiadłości, w dodatku każda wyróżnia się oryginalną architekturą. Tylko najtańsze nieruchomości (550-750 tys. zł) nie wykończone są w wysokim standardzie – są to szeregowce o bardzo dużym metrażu, przygotowane do pełnienia funkcji handlowo-usługowych. Najdroższy budynek w tej grupie, będący jednocześnie najdroższym budynkiem w całym mieście, wyceniony jest na 4 mln zł, a uśredniona stawka wynosi 1,4 mln zł przy 2,4 tys. zł za metr kwadratowy.

10.09.2012 Monster Truck Show w dniach 11-12 września

Już we wtorek i środę w Bełchatowie odbędą się pokazy kaskaderskie grupy z Czech Monster Truck Show. Grupa wykonuje pokazy kaskaderskie od 12 lat i co roku przygotowuje coś nowego, czym zachwyci publiczność.
Podczas pokazu będzie można zobaczyć również dwóch kaskaderów z Polski. Zobaczą Państwo między innymi drift, szybkie zwroty i nie zabraknie również chmury dymu wydobywającej się spod kół samochodów. Jazda samochodem na dwóch kołach? Dla ekipy Monster Show to nie problem, a dla utrudnienia wykonają przy tym kilka trików akrobatycznych. Dla najmłodszych będzie dość niecodzienny przejazd Citroenem 2CV, ale nie zdradzimy szczegółów.

Monster Show również ognia się nie boi, więc przejazd przez ścianę ognia z kaskaderem na masce samochodu to żaden problem. Zobaczą Państwo również dachowanie samochodem oraz popisową jazdę autem z dwoma przodami, dwoma silnikami, prowadzonym przez dwóch kierowców, a na koniec to na co wszyscy najbardziej czekają, czyli kasacja samochodów potężnymi Monster Truckami! Po pokazie będzie można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia przy Monster Truckach oraz kupić plakaty.

Pokazy odbędą się we wtorek i środę (11-12 września) o godzinie 18:00 na placu klubu Manhattan ul.Przemysłowa 12B. Bilety do nabycia w kasie godzinę przed pokazem w cenach: ulgowy(3-15lat) 15zł i normalny 30zł.

Międzynarodowy cyrk WARSZAWA w Bełchatowie

Z nowym atrakcyjnym programem przybywa Cyrk Warszawa pod dyrekcją Ireny Petkow. Cyrk Warszawa to cyrk z tradycjami - istnieje od 1946 roku.
Więcej informacji w dziale imprezy.

Imprezy na lodowisku miejskim

Lodowisko miejskie w Bełchatowie zaprasza na imprezy. Więcej informacji w dziale imprezy.

Bełchatowski Klub Tańca Towarzyskiego

Bełchatowski Klub Tańca Towarzyskiego zaprasza wszystkich chętnych na bezpłatny kurs tańców latynoamerykańskich do Klubu ESKA przy ul. Czyżewskiego 2 w każdy czwartek od 18 do 20. Więcej informacji na www.bktt.pl.

Akcja charytatywna z siatkarzami PGE Skry Bełchatów

Siatkarze PGE Skry Bełchatów, podobnie jak w zeszłym roku przyłączyli się do wielkanocnej akcji Fundacji Herosi. Rok temu malowali pisanki, a tym razem zwierzątka kojarzące się ze świętami (kury, koguty, króliczki). Oczywiście było przy tym wiele zabawy, ale najważniejszy...

czytaj więcej >>

Dni otwarte dla osób z zaburzeniami pamięci...

Dni otwarte dla osób z zaburzeniami pamięci, chorobą Alzheimera i otępieniami w Piotrkowie, Bełchatowie, Dubiu i Pajęcznie 18 - 19 sierpnia

W Polsce z powodu otępienia choruje blisko pół miliona ludzi. Prawie połowa z nich dotknięta jest najcięższą postacią – chorobą Alzheimera. Specjaliści szacują, że za dziesięć lat liczba chorych może wzrosnąć nawet kilkakrotnie.

czytaj więcej >>

Galeria Bawełnianka

Dzięki nowej galerii handlowo-rozrywkowej o powierzchni 35 tys. metrów kwadratowych, centrum Bełchatowa stanie się bezpiecznym i atrakcyjnym miejscem do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. „Galeria Bawełnianka”, której stworzenie będzie kosztować ok. 100 mln euro, będzie jedną z największych tego rodzaju inwestycji w regionie.

czytaj więcej >>

Reklama:
filtry kieszeniowe Polecamy filtry kieszeniowe oraz kasetowe firmy BITEKO Polska Sp. z o.o.
Reklama:

Właścicielem witryny internetowej naszbelchatow.pl jest F.H.U. RPNET (www.rpnet.com.pl).Fotografie przedstawione na stronie naszbelchatow.pl wykonane są przez Kamila Sabaturskiego, którego specjalnością są zdjęcia reportażowe, plenerowe oraz na potrzeby stron www.